Odebraná povolenka rybářskou stráží a jak ji získat zpět

Z důvodu opakujících se připomínek na takzvanou „tvrdost v naší MO “ v přístupu k vracení zadržených povolenek rybářskou stráží uvádíme zde pravidlo, které je pro všechny naše členy bez výjimky stejné:

o odebrání povolenky je vedení MO a dozorčí komise informována z Územního svazu, kam rybářská stráž zadržené povolenky odevzdává.

Nejedná – li se o zvlášť nevhodné jednání rybáře, pro které RS povolenku zadržela, zaplatí postižený člen naší MO na účet organizace číslo 2000238886 / 2010   smluvní pokutu 1000,-Kč (viz .přihláška za člena do naší MO) za  poškození dobrého jména organizace a do uplynutí  30 dnů od zadržení povolenky jeho přestupek dozorčí komise vyřeší a zašle kopii protokolu Územnímu svazu, který povolenku vrátí rybáři po skončení kárného opatření. Pokud není uhrazena smluvní pokuta na účet organizace v době než je zasílán protokol na Územní svaz , zůstává tento  založen v MO do doby úhrady pokuty a povolenka nebude v této době zpět vydána. Tento „postih“ nelze považovat za duplicitní „potrestání“ s případným řešením dotyčného rybáře na přestupkovém odboru KU nebo jiného orgánu.

Vzhledem k zvyšování se počtu přestupků započala dozorčí komise v roce 2019 využívat i plnou škálu opatření  včetně zadržení povolenky do konce sezony u zvlášť bezohledného nedodržování pravidel rybolovu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Organizace a jeho autorem je Správce webu. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.